Přemýšleli jste někdy o tom, že byste potřebovali k dispozici připojení k internetu, které ale nemáte neustále jenom doma na jednom místě? Potom se můžete obrátit na klasická mobilní data, nebo zcela naopak můžete využít internet na cesty jako takový.

Jedná se o typ připojení, které jak již název napovídá opravdu můžete využívat na cestách, chatě nebo jiném proměnlivém místě. A dnes se podíváme na rozdíly, které má oproti klasickému pevnému připojení.

Pevné a proměnlivé tarify

V případě klasického připojení k internetu se můžete spolehnout na to, že vám dnes už nikdo nebude dávat žádné datové limity. Pochopitelně by ani nebylo možné, abychom se v domácích podmínkách omezovali na konkrétní hodnoty dat. Vedle toho ale může internet na cesty naopak datové limity obsahovat. Záleží vždy na tom, jaké si vyberete tarify. V tomto ohledu je také třeba internet na chatu velice proměnlivý oproti běžnému pevnému připojení.

Rozdíl najdete i v rychlostech

Samotné rychlosti jsou rozhodně jednou z nejdůležitějších hodnot vůbec. Už jenom proto, že internet na cesty není pevného rázu, ale bezdrátový, můžete očekávat menší rychlosti. V dnešní době už ale není problém využívat sítě 4G a 5G, díky čemuž může internet na cesty minimálně vyrovnat rychlosti jaké nabízí neomezený internet v běžných mobilních tarifech.

Internet na cesty a dostupnost u zařízení

Zcela naopak, co se týče možnosti využívat internet na jednotlivá zařízení, má internet na cesty spíše navrch. Hlavní výhodou je, že používá SIM kartu, díky které je tak dostupný pro všechna přenosná zařízení. Jakákoliv dalších zařízení pak mohou využívat USB adaptér, který zpřístupní připojení k internetu v podobě další dočasné síťové karty v nastavení počítače, reprezentované samotným adaptérem.