Mobilní data jsou dnes záležitostí, bez které si neumí většina lidí představit svůj každodenní život. Od práce, přes studium až po zábavu, je celá řada aktivit přesunutá na online prostředí. A datový tarif s adekvátní kapacitou je bez jakýchkoliv debat jedinou cestou, jak si udržet možnost komunikovat.

Pro mnohé je ale otázkou, jak moc velký tarif je potřeba pro konkrétní druhy zákazníků. A přesně tuto otázku se společně pokusíme najít odpověď.

Jaký datový tarif pro nenáročné?

Představme si osobu, která víceméně mobilní internet využívá maximálně k věcem jako je občasné zkontrolování jízdních řádů, počasí nebo občasné nahlédnutí na internet. Většinou se jedná o seniory, kteří více od mobilních dat ani nevyžadují. Pro takové klienty je tak datový tarif vhodný i s nejnižšími kapacitami, které se pohybují ve stovkách megabajtů. Rozhodně ale zvolte alespoň 500Mb, které už nabídnou i případnou rezervu.

Průměry v rámci gigabajtů

Pokud jste ale průměrní uživatelé, což znamená že mobilní internet jednou za čas použijete na sociální sítě, sledování multimédií a posílání obrázků a dat, tak rozhodně už nebudou stovky megabajtů stačit. Spíše se zaměřte na menší jednotky gigabajtů. Pro aktivní uživatele je tak ideální hodnotou přibližně pět až deset, kde se mobilní internet dá využívat aktivně, ale bez obav z jeho rychlého vyčerpání.

Neomezená data pro nejnáročnější

Jenže je tady i skupina klientů, kteří naopak datový tarif potřebují pro denní práci a zábavu ve vysokých hodnotách. V takovém případě jsou neomezená data nejspíše jedinou variantou, která je pro vás adekvátní. Díky tomu se tak nemusíte v žádném případě bát toho, že by data došla. Můžete si užívat sledování multimédií, posílání dokumentů a mnohého dalšího bez sebemenšího omezení.