Datový limit je jednou z věcí, které nás při jeho dobrém nastavení mohou těšit, ale zcela naopak nám mohou ničit dny v moment, kdy je určený jako příliš nízký. Datový limit přitom bývá u zákazníků v současnosti tou nejčastější otázkou. Pokud máte nízký datový limit, tak se vám rozšiřující balíčky rozhodně nevyplatí.

Na druhou stranu, pokud naopak zbytečně přeplácíte spoustu dat, mohli jste ušetřit. Zkrátka datový limit je dnes jednou z věcí, které určují správný mobilní tarif pro danou osobu. Kolik ale běžně spotřebují například lidé pracující se sociálními sítěmi, nebo jaký datový tarif bude stačit důchodcům? Na to se podíváme právě dnes!

Minimální užívání internetu

Pro některé je používání mobilních dat poměrně dost vedlejší záležitostí, většinou se jedná hlavně o seniory a osoby, které většinu života tráví na wifi připojení. Každopádně nikdo neví, kdy bude potřebovat najít například dopravní spoje, zkontrolovat počasí nebo se informovat na internetu. V ten moment je výhodou, že mobilní tarif obsahuje i data. Pro ojedinělé uživatele přitom rozhodně stačí datové kapacity kolem pěti set megabajtů až jednoho gigabajtu.

Gigabajty pro pravidelné užívání

Pokud hledáte mobilní tarif pro pravidelné užívání, ale nechcete platit nejdražší produkty, tak byste se měli pohybovat od pěti do deset gigabajtů. To vám bohatě postačí na standardní brouzdání po internetu, sociální sítě, a dokonce i nějaká ta videa multimédia.

Neomezené tarify pro fajnšmekry

Pokud se ale potřebujete pohybovat v online prostředí často a aktivně, tak jsou pro vás rozhodně nejlepší možnou volbou mobilní tarif s neomezenými daty. Zde datový limit vůbec neřešíte a jenom brouzdáte po internetu celý rok. Jedinou možnou nevýhodou pochopitelně může být vyšší pořizovací cena takových tarifů.