Domácí internet dnes můžete vybírat v ohromném množství specifických tarifů. Některé vám nabídnout vyšší rychlosti a lepší stabilitu, jiné se pak mohou lišit hlavně technologií, která se o ně stará. Pro různé rodiny je ale odlišný internet zásadní v ohledu rychlosti.

Zatím co malým rodinám může vystačit i ten nejzákladnější internet, tak pro velké rodiny by pak velice málo. A přesně proto se tak na tuto problematiku podíváme dnes o hodně podrobněji.

Základní internet pro malé rodiny

Pokud víte, že vám domácí internet pravidelně bude užívat jedna až dvě osoby na menším počtu zařízení, tak vám stačí i pomalejší tarify. Víceméně i bezdrátový internet je v ten moment naprosto dostačující a nebude žádný problém. Standardem by ale mělo být minimum kolem sta megabitů, díky čemuž tak budete moci užívat také moderní aplikace a multimédia bez potíží.

Standardní domácí internet

Pokud se bavíme o klasické rodině o čtyřech osobách, tak se už automaticky musíme podívat na vyšší rychlosti. Problémem je, že jakákoliv osoba užívá připojení k internetu, tak se rychlost dělí mezi počet zařízení. Není to tak, že by každý měl stejnou rychlost. Z toho důvodu je tak dobré pro větší rodiny volit rychlejší připojení. Hodnoty kolem 250 nebo 320 megabitů by tak mohli být tou správnou volbou.

Kvalitní internet pro opravdu velké rodiny

Velká rodina bude automaticky znamenat velké nároky i na připojení k internetu. V takovém případě už byste měli přemýšlet minimálně o 500 megabitech a rychlejších tarifech, mezi které patří i dostupný gigabit. Specifikací pak může být i samotná technologie, která v tento moment dokáže hrát zásadní roli. Jen namátkově například internet kabelem nenabídne takovou stabilitu, jako v případě optického připojení.