Bezdrátové připojení je ve většině případů porovnáváno spíše jako méně schopné připojení a ukazují se výhody, které vám dokáží přinést technologie jako VDSL nebo optický kabel. Pravdou je, že v otázce těchto výhod se opravdu bezdrátové připojení s konkurencí nemůže rovnat.

Jenže jsou tady také specifické případy, kdy je naopak bezdrátové připojení výbornou volbou. Dnes se tak podíváme na výhody, které může mít internet vzduchem oproti svým pevným konkurentům.

Čistě jen váš vysílač

První výhodu, kterou internet vzduchem může mít, je samostatnost přijímače. Pokud bydlíte ve větším domě, tak se především u VDSL technologie dělíte o vstupní rychlost. Přitom může docházet k problémům se stabilitou, nebo kolísání rychlosti samotné. To vás ale nečeká v případě, kdy máte bezdrátový internet. Celé připojení je jenom vaše a nemusíte se s kýmkoliv dělit o jediný megabit.

Široká dostupnost připojení

Mimo samostatného vysílače se dá jako výhoda brát i dostupnost připojení. Většinou totiž stačí, aby bylo fyzicky vidět na některý z vysílačů poskytovatele připojení. Samotný internet vzduchem je tak víceméně hlavně mostem. Bezdrátové připojení může na druhou stranu mít i problémy a ztrácet některé hodnoty právě na základě tohoto propojení.

To ale nemění nic na tom, že díky tomu je připojení k internetu touto technologií velice dostupné. Jenom málokterý důležitý poskytovatel totiž nemá vlastními vysílači pokryté důležité výškové stavby a objekty.

Bezdrátové připojení téměř kamkoliv

Mimo všech těchto výhod je dalším plusem i možnost aplikovat připojení tam, kde ho normálně nemáme. Příkladem je internet na chatu, kde není úplnou povinností ani elektřina, načež teprve kabelové propojení k internetu. Vedle toho bezdrátové připojení může znamenat jedinou dostupnou technologii.