Poskytovatelé internetu se pochopitelně starají především o zprostředkování připojení k internetu, ale mimo toho nabízejí i celou řadu služeb, které jsou úzce spojeny s jejich prací. Moderní poskytovatelé internetu tak rovnou mohou nabízet například telekomunikační služby a nejsou výjimkou ani poskytovatelé připojení k internetu, který nabízejí možnost využít internetovou televizi.

Mnozí poskytovatelé internetového připojení přitom k těmto rozšiřujícím službám dávají k dispozici také svůj vlastní software nebo aplikace, které pomáhají. Podobné aplikace jsou například ChytraTelka nebo HorizonGO.

Poskytovatelé internetu a telekomunikační služby

Většinou to je tak, že je hlavním předmětem právě poskytování telekomunikačních služeb. U nás to jsou především tři největší poskytovatelé v podobě T-mobile, Vodafone a O2. Všichni poskytovatelé připojení k internetu jsou schopni v rámci svojí moderní sítě dát k dispozici právě kvalitní připojení k internetu stejně tak jako telekomunikační služby a pochopitelně i televizní vysílání.

Internetová televize jako novinka poslední doby

Velice populární se zároveň stává internetová televize. Princip je zde naprosto jednoduchý. Internetová televize se od té standardní liší tak, že není přizpůsobena čistě pro vysílání na TV. Díky chytrým aplikacím i online portálům není sebemenší problém si televizní kdykoliv a přehledně pustit například na notebooku, tabletu nebo dokonce i mobilním telefonu. Internetová televize je tak mnohem dostupnější než její standardní předchůdce.

Poskytovatelé internetu a různé druhy připojení

I samotné připojení k internetu v dnešní době seženete v ohromném množství provedení. To nejrychlejší možné připojení je v současnosti realizováno pomocí optické sítě. Ta je poslední generací pevného připojení a pomocí světelných impulsů v optickém vlákně rychle a stabilně přenáší informaci i na značné záležitosti.

Stále se však nevzdávají ani tradiční technologie připojení jako je například ADSL, jeho modernější následovník VDSL, nebo v některých lokalitách i bezdrátové připojení k internetu.