Ačkoliv se posouvají potřeby moderních aplikací a funkcí stále dopředu, tak celá řada lidí nevyužije a rozhodně ani neplánuje využít jejich potencionálu. Pro takové osoby jsou tak moderní tarify připravené na tyto požadavky zbytečné a porovnání levných tarifů je spíše konečnou destinací.

Jenže mnohdy lidé předem neví, co mohou očekávat. Dnes se tak podíváme na to, jaké hodnoty v jednotlivých službách můžete očekávat, pokud budete vybírat z nabídky porovnání levných tarifů.

SMS a volání celkem dostupné

Dnes už mobilní tarify ani příliš nepočítají s tím, že by jinak používali uživatelé SMS ve větším měřítku. Mnohem častějším případem jsou chatovací služby na online bázi. I tak ale dnes dokáží tarify nabídnout slušné objemy. Co se týče samotných SMS, tak dokonce porovnání levných tarifů nabízí i neomezené kapacity už od těch nejlevnějších.

Volání je ale trochu jinou kategorií. Rozhodně nemůžeme u porovnání levných tarifů očekávat, že bychom dostali do ruky vysoké hodnoty, nebo dokonce neomezené volání. To všechno je výsadou dražších tarifů. Občas se ale dostaneme k neomezenému volání v rámci sítě samotné, nebo ke slušným objemům předplacených hodin, které stačí na občasnou komunikaci.

Mobilní internet v rámci porovnání levných tarifů

V případě, kdy se přesuneme na pole internetu, tak zde nenajdeme nic výjimečného. Zcela naopak je mobilní internet spíše jenom přidružený, ačkoliv se jedná o jinak nejpoužívanější službu vůbec. Kapacity, které vám tak dokáže nabídnout, jsou opravdu malé.

Většinou počítejte s tím, že mobilní internet u porovnání levných tarifů dokáže obsáhnout desítky, maximálně drobné stovky megabajtů dat. To rozhodně stačí na občasné informační činnosti, ale pro sociální sítě a běžné užívání je tento objem zcela nedostatečný.