V dnešní době již není problém disponovat neomezeným tarifem, který vám nabídne neomezená mobilní data a nemusíte tak řešit žádné limity. I tak je ale stále častou otázkou, jaká mobilní data nám v rámci měsíčního tarifního pásma mohou vystačit. Neomezené tarify jsou především u nás dost drahé, takže neomezená data nejsou zas takovým lákadlem, jako by si většina lidí mohla myslet.

Jenže zároveň jsou mobilní data pro naprostou většinu z nás naprosto nepostradatelnou záležitostí jak pro osobní život, tak i pro práci jako takovou. Pojďme se proto společně podívat na to, jaká data v mobilu vám měsíčně stačí k tomu, abyste mobilní internet užívali bez větších problémů.

Občasné užívání a chatování

Pokud nejste zrovna člověk, co používá hojně sociální sítě, online hudbu nebo videa, tak by vám teoreticky mohly stačit i dost drobné limity dat. Mobilní data v tomto případě stačí ve stovkách megabajtů, maximálně jeden gigabajt, který vám nabídne sice mobilní internet o nízkém limitu, ale zároveň velice levný, který dokonce bývá automaticky zavedený v nejlevnějších mobilních tarifech.

Občasné využívání multimédií a videí

Pokud ale pravidelně zabrousíte na sociální sítě, nebo si užíváte videa a multimédia na datech, tak vám mobilní data rozhodně vystačí v rámci gigabajtů. Ideální mobilní internet by se tak mohl pohybovat okolo pěti až deseti gigabajtů, přičemž pro standardní užívání je deset gigabajtů poměrně dost obtížné plně vyčerpat.

Častá multimédia a aktivita na sociálních sítích

Pokud jste ale na mobilním internetu jako doma, tak určitě budete potřebovat minimálně deset giga, ideálně i neomezený tarif. Současné je mobilní internet dost vytížený tím, že se zvětšují rozlišení displejů mobilů a zároveň se zvyšuje kvalita multimédií na sociálních sítích. Proto jsou i na data v mobilu mnohem větší nároky, než doposud.