Dostupnost připojení je jednou z důležitých otázek v moment, kdy si vybíráte nové telekomunikační nebo internetové služby. Do značné míry totiž bude váš výběr omezený právě tím, co na konkrétní lokalitě můžete využívat.

V dnešní době přitom už málokdy bývají případy, kdy by měla nějaká společnost výhradní „tendr“ na konkrétní oblast. Zcela naopak, vybírat si mohou zákazníci z bohaté nabídky provozovatelů. Otázkou ale zůstává, jak zjistit, kteří u vás operují?

Jednoduše na stránkách poskytovatele

Zjistit dostupnost připojení můžete už jenom na stránkách většiny poskytovatelů. Málokterý totiž nemá speciální možnost vyhledat dostupnost připojení k internetu, nebo telekomunikačních služeb. Především pak v telekomunikačních službách je pokrytí víceméně zcela totožné u všech operátorů.

Problémy mohou nastat pouze v tom smyslu, že někteří operátoři mohou pochopitelně mít menší intenzitu signálu v určitých oblastech. Především je to pak dobrou otázkou v ohledu možností, které má mobilní internet. Ten totiž již zná standard 5G, který ale není stále dostupný všude.

Zjistěte dostupnost připojení díky porovnávačům

Další možností je potom zjištění dostupnosti připojení přímo díky porovnávačům cen. Mezi takovými jsou i porovnávače, které se specializují jenom na telekomunikace a internetové služby, jako je právě pripojto.cz. Výhodou porovnávačů přitom je fakt, že vám automaticky nabídnou vše najednou.

Můžete využít navíc chytrých funkcí jako je mapa pokrytí internetu, nebo spolehlivé měření rychlosti internetu podle vašeho poskytovatele. Přitom se spolehněte na to, že vám podobné porovnávače nenabídnou jednoho operátora, ale zcela naopak vám podají kompletní nabídku s tím, že si můžete jednoduše vybrat to, co je pro vás nejlepší.