Dostupnost internetu by se na jednu stranu mohla zdát jako naprostá samozřejmost. Jenže záleží na tom, kde zrovna bydlíte a jaké připojení k internetu si přejete využívat. Dostupnost internetu u nás je vysoká a přibližně devadesát sedm procent lidí dostupnost internetu nikdy nemusela moc řešit.

Problémem ale mohou být některé příhraniční nebo horské lokality, případně malé vesnice, kde je pochopitelně dostupnost internetu mnohem menší. Je to dáno především tím, že by pro správce a uživatele sítě bylo cenově nevýhodně zakomponovat pevný internet až do podobných končin. V dnešním článku vám poradíme jak zjistit dostupnost internetu u vás a získat tak vaše připojení k internetu podle potřeb.

Dostupnost internetu vám poradí online aplikace

Všichni velcí poskytovatelé internetu mají online aplikaci, která vám dokáže nabídnout připojení k internetu na základě vaší lokality. Základem je pouze to, že vyplníte svoji adresu, na které budete chtít odebírat připojení k internetu.

Algoritmus poté projde mapy a určí dostupnost internetu přímo u vás. Podle toho vám bude schopný nabídnout buď základní možnosti připojení k internetu, nebo v mnoha případech také aktivní záložní plán. Výsledky máte okamžitě a celá služba je kompletně zdarma, takže nemusíte nic platit ani na nic čekat.

Jenže není připojení jako připojení

Důležité je ale sledovat, jaké připojení k internetu vám poskytovatel nabízí. Protože není stejné připojení například ADSL nebo připojení vzduchem. Panují zde ohromné rozdíly v kvalitě, dostupných rychlostech a dokonce také v ceně. Nepříjemnou skutečností je fakt, že je méně výkonné připojení vzduchem mimo jiné tak mnohem dražší. Je to dáno tím, že je starší technologie složitější a zároveň i technologicky dražší na připojení a to se musí pochopitelně odrazit v konečně ceně služby.