Neomezený internet na chalupu ještě nedávno nebyl potřeba, ale z chalup a zahrad se stávají celosezonní rekreační objekty, kde už neomezený internet rozhodně najde velké upotřebení. Připojení k internetu s datovými limity není problém zařídit díky vysokému pokrytí signálu, jenže neomezený internet na chalupu už nemusí být tak moc jednoduché vyjednat.

Chalupa jako taková může být mnohdy zastrčena na špatně přístupných místech, kde nemusí být žádná stabilní síť schopná vám neomezený internet na chatu i chalupu zařídit. Dnes se podíváme na to, jak zjistíte pokrytí sítě a možnosti jak zařídit neomezených internet na chalupu také pro vás.

První úkol je zjištění pokrytí sítě

Jako první musíte zjistit to, zdali je vaše oblast nějakou telekomunikační sítí vůbec pokryta. Můžete hledat jak u celorepublikových poskytovatelů připojení k internetu, tak i u mnohých poskytovatelů oblastních. Zpravidla je většina rekreačních oblastí v blízkém okolí měst a vesnic pokryta kvalitní sítí také, ale mnohdy je problém neomezený internet dostat pozemní cestou v případě, kdy máte chatu na odlehlém místě.

Ke zjištění pokrytí sítě by vám měly vždy dokonale postačit webové stránky poskytovatele. Kvalitní poskytovatelé připojení k internetu zde mají validátor, který na základě vložené adresy z katastru dokáže najít nabídky, které jsou na vaší adrese dostupné.

Co když zde žádná pozemní síť není?

Pokud nemáte k dispozici žádnou pozemní síť, tak není na čase věšet hlavu. Neomezený internet nejen na chalupu je možnost zařídit také bezdrátovou metodou. I když je tato metoda pomalejší a méně dokonalá, tak vám stále nabídne neomezené připojení k internetu bez datových limitů. Ke zprostředkování ale nutně potřebujete fyzický výhled na některý z vysílačů vámi zvoleného poskytovatele.