Určitě jste se někdy zaobírali otázkou, jak vybrat wifi router, abyste si mohli užívat pevné a stabilní připojení k internetu bez výpadků. Nejste určitě jediní, protože v rozsáhlém trhu se síťovými prvky není výběr routeru zrovna jednoduchou věcí. Otázka, jak vybrat router wifi , tak zůstává stále aktuálním tématem.

To víme také my, a proto vám dnes dámě několik rad, jak vybrat router abyste byli naprosto spokojení bez toho rozdílu, jestli užíváme připojení ADSL či VDSL. Zároveň vám řekneme zásadní důvody, proč byste to měli vědět.

Jak vybrat wifi router pro ADSL připojení

ADSL je modernější technologií internetového připojení, která vám propůjčuje především řádově vyšší rychlosti připojení než tomu u VDSL. Tím opravdu zásadním rozdílem ale je, že ADSL je kompletně synchronní připojení a díky tomu vám nabízí stejně velkou rychlost stahování a nahrávání neboli download a upload.

Určitě si pohlídejte, že objednáváte konkrétně ADSL router, protože má specifické nástroje pro převod signálu. Teď tedy jdeme na to, jak vybrat router konkrétně pro ADSL. Myslete na to, jak velkou plochu potřebujete routerem pokrýt a zdali nejsou nějaké větší překážky, například abnormálně tlusté stěny. Příkladem skvělého ADSL routeru je například série TP-Link Archer, která ztrátu signálů chrání pomocí vícero antén.

Správný router pro VDSL připojení

VDSL internetové připojení je horší v tom smyslu, že vám vždy nabídne podstatně nižší rychlost nahrávání, než stahování dat. Zároveň i jeho rychlostní limity jsou o něco menší než v případě ADSL. Každopádně jak vybrat wifi router pro VDSL? Princip je naprosto stejný. Opět si dobře rozmyslete, jak velkou budete chtít pokrýt plochu signálem, aby vám například v některých místnostech nedocházelo k výpadkům. A abychom nezůstávali jen u TP-link tak vám tentokrát doporučíme routery Asus RT.