Test rychlosti internetu je online nástrojem, který se používá k měření rychlosti připojení internetu a celé řady dalších velice podstatných parametrů, které má každé připojení k internetu. Zároveň ale test rychlosti internetu nemusí zrovna vždycky nabízet takové hodnoty, které opravdu odpovídají pravdě.

Pochopitelně je každý test rychlosti připojení k internetu trošku odlišný, protože je například určený pro určité geografické oblasti, nebo není vhodný pro kontrolu všech druhů připojení k internetu. Samotný test rychlosti internetu vám ale vždy nabídne poměrně dost podobné výsledky, jen s menšími odchylkami v rámci jednotek procent.

Vybírejte testy od vašich poskytovatelů

Test rychlosti internetu přímo od poskytovatele vašeho připojení k internetu není žádným podvodem, nebo nijak ovlivněným skriptem. Jednotliví poskytovatelé připojení k internetu velice jednoduše mohou ale zjistit ty nejlepší informace právě proto, že poskytovatel má test přizpůsobený parametrům vlastní sítě, geografické oblasti, i dalších různých nastavení.

Proto se nevyhýbejte používání testů, které vám vyloženě nabídne poskytovatel, protože dost možná je přesně takový test rychlosti internetového připojení možností, jak můžete efektivně kontrolovat všechny parametry vašeho připojení k internetu.

Cesnet test připojení k internetu

Další možností je pro české uživatele použití testu od společnosti Cesnet. Jedná se o jeden z nejdokonalejších testovacích algoritmů, které lze v rámci České republiky využít ke kontrole hodnot připojení k internetu. Cesnet test je uzpůsobený pro připojení k internetu s domácím internetem z České republiky. Díky tomu tak můžete mít jistotu, že vždycky dostanete opravdu kvalitní informace pro všechny běžné uživatele, poskytovatele i druhy připojení k internetu v rámci České republiky.