Zesilovač wifi do zásuvky je velice jednoduché zařízení, které nám napomáhá v posílení dostupnosti vlastního wifi signálu kdekoliv v domácnosti nebo firmě. Zesilovat wifi do zásuvky má jednu z hlavních výhod v tom, že na rozdíl od celé řady síťových prvků, má velice jednoduché nastavení. Víceméně opravdu jenom stačí zesilovač wifi pouze připojit k bezdrátové síti, a automatická analýza už udělá svojí práci.

Není ale zesilovač wifi, jako zesilovač wifi. Zcela naopak jsou jednotlivé modely dost odolné, a nemusí na sto procent odpovídat vašemu vlastnímu připojení k internetu. Podle jakých parametrů tedy vybírat zesilovač wifi do zásuvky tak, aby fungoval s vaší sítí?

Podpora správných frekvenčních pásem

V tomto ohledu nás nečeká nic složitého. Běžné připojení k internetu je v domácích i firemních podmínkách realizováno na dvojici frekvenčních pásem. Jedno frekvenční pásmo je 2,4GHz, a to druhé je celý 5GHz. Pochopitelně je silnější pásmo také mnohem kvalitně v ohledu dostupnosti signálu a jeho dlouhodobé stability. Pokud tedy využíváte 5GHz, tak se hodí ověřit, že zesilovač wifi opravdu podporuje připojení k internetu také ve frekvenci pěti gigahertz, protože základních 2,4GHz podporuje vždy automaticky.

Správné vysílací standardy jsou naprosto zásadní

Zatím co v případě podpory frekvenčního pásma vám může zesilovač wifi do zásuvky podávat jen slabší výkon, tak v případě nepodporovaného standardu wifi se může stát, že vůbec nebude schopný správně pracovat. Jakékoliv připojení k internetu, které je dále produkované pomoci wifi vysílače, musí spadat do jednoho z mnoha pásem označovaných abecedními písmeny. Nejdříve tedy zjistěte, jaké vysílací standardy podporuje váš domácí router nebo přístupový bod, a až potom teprve vyberte zesilovač wifi do zásuvky podle toho, jestli podporuje právě vybrané standardy.