Rychlost internetu je ta nejzákladnější vlastnost, kterou při zajišťování připojení všichni řeší. Pochopitelně rychlost internetu omezuje nejvíce kompletní vlastnosti připojení k internetu, ale i tak se nemusí jednat o jedinou důležitou vlastnost. Rychlost internetu totiž omezuje například odezvu a víceméně rychlost toku dat, jsou zde ale i další parametry.

Odlišná rychlost nahrávání a stahování dat je například jednou z věcí, kterou rychlost internetového připojení neomezuje tolik jako spíše využitá technologie internetového připojení. V dnešním článku si představíme, jak ideálně zvolit rychlost internetu přesně pro vše potřeby.

Potřebujete opravdu spolehlivý internet? Vyhněte se bezdrátu!

Pokud bydlíte v odlehlejších oblastech nebo menších městech, tak se můžete stále potkávat s možností připojení k internetu pomocí bezdrátového přijímače přímo u vás v okně. To je sice ideálním řešením z toho pohledu, že máte nesdílené připojení se zbytkem domu. Jenže rychlost internetového připojení zde není ani zdaleka stabilní. Mnohem bezpečnější je tak připojení kabelem.

Jakou rychlost internetu ideálně zvolit?

Důležité je pak dát dohromady všechno, co byste teoreticky mohli od internetového připojení potřebovat. Pokud jej máte pouze na domácí používání a prohlížení webových stránek, tak je nejčastější volbou sto megabitové připojení. Je naprosto dostačující pro všechny běžné úkony online, ale zároveň je i levné oproti celé řadě dalších druhů připojení.

Na druhé straně pak leží rychlosti okolo padesáti a dvaceti megabitů. Zde se jedná opravdu o základní připojení k internetu, které využijí především senioři s nízkými požadavky na funkčnost. Pro náročnější uživatele jako jsou například streameři, nebo hráči online her se potom nejrychlejší připojení v České republice pohybuje dokonce na jednom terabitu!