Mobilní internet se stal prodlouženou rukou všech moderních lidí. Jenže co když zrovna nemáte dostatek dat a hrozí, že o mobilní internet přijdete? Ačkoliv jsou dnes k dispozici neomezené tarify, tak jsou ale stále lidé, kteří nechtějí investovat příliš mnoho za mobilní internet.

K dispozici je ale celá řada možností a nástrojů, které nám umožní mobilní internet poměrně dost šetřit tak, aby se nám i levnější mobilní tarif vyplatil a zároveň nás pravidelně nedostával do nedostatku mobilních dat.

Výhodné komunikační tarify

Některé společnosti, například společnost T-mobile, nabízejí trošičku odlišné mobilní tarify, které mohou ušetřit spoustu dat díky jejich rozdílnému čerpání. Takzvané tarify „vždy v kontaktu“ jsou cíleny tak, aby se datové limity počítaly pouze v případě, kdy nepoužíváte standardní komunikační aplikace.

Díky tomu tak nečerpáte datový limit, který vám mobilní tarif dává v případě, kdy používáte například aplikace jako je Messenger, WhatsApp a další podobné typy aplikací, které jsou určeny výhradně pro komunikační účely.

Možnost úspory dat díky aplikacím

V nastavení samotného systému Android i iOS máte možnost spustit šetření dat, které znamená, že nebudou využívat mobilní internet žádné aplikace na pozadí, s výjimkou těch systémových. Mimo toho například i mobilní verze Chrome a jiných prohlížečů nabízí možnost zvýšené úspory dat minimalizováním a přeskočením větších souborů na stránkách.

Díky tomu vám tak může stačit i podstatně menší mobilní tarif, než byste jinak potřebovali. V případě dětí navíc existuje i možnost nastavení datového stropu. Jakmile dojde k čerpání dat v určitém objemu za dané období, tak může systém minimalizovat jejich použití tak, aby nedocházelo k jejich plýtvání na „nepotřebné“ aplikace a aktivity.