Internetová TV versus další dostupné technologie. To je jeden z velkých virtuálních soubojů, které se v poslední době odehrávají. Oproti dalším technologiím televizního vysílání je totiž internet TV rozhodně jednou z těch oblastí, která je nejpokrokovější.

A to nejen díky možnostem, které dává. Ale především díky samotné technologii připojení, která právě již zmíněné možnosti a výhody dokáže tvořit. Dnes se tak podíváme přesně a to, jaké výhody plynou z užívání a proč je internetová TV dokáže nabídnout.

Rozdílný typ připojení na prvním místě

Pokud se podíváme na pozemní vysílání, tak automaticky musíme nastavovat satelity, hledat příjem dostatečného množství kanálů a mnohé podobné problémy. Vedle toho televize přes internet tyto problémy nezná. Jediné, co internetová TV nutně potřebuje pro svojí funkci, je dostupné a dostatečně rychlé připojení k internetu. To přitom dnes má už každá domácnost, tak se nemusíte bát, že nebude možné jej využívat.

Internetová TV ruší nedostupnost kanálů

Jak již bylo zmíněno, tak samotné internetové připojení je základem, jak bude internetová TV přijímat veškerý signál a data. Díky tomu, že připojení k internetu neselektuje data na konkrétní příjmy, multiplexy a podobně, zde odpadá jakékoliv omezení přijetí kanálů. Díky tomu tak můžete odkudkoliv sledovat jakékoliv kanály, které jsou právně povoleny.

Cenově výhodné možnosti

Oproti klasické televizi vám přináší internetová TV spoustu možností, jak si nastavit svůj příjem kanálů. V první řadě je zde nutné zmínit základní balíčky, které každá televize přes internet nabízí. Přitom ale většina poskytovatelů dokáže tyto balíčky ještě vylepšit o celou řadu rozšiřujících balíčků. Ty obsahují kanály konkrétního žánru, díky kterým bude internetová TV ještě zábavnější.