V rámci domácí bezpečnosti se nám podařilo udělat opravdu velký skok. Dnes už není problém mít domácnost zabezpečenou bezchybnými, plně automatizovanými systémy, nebo právě skvělým kamerovým systémem.

Velkým zabezpečovacím trendem, který rozhodně má svoje velké přednosti, jsou přitom IP kamery. Jedná se o moderní zařízení, která dokáží propojit výhody standardního zabezpečení a všudypřítomného připojení k internetu.

Mějte přehled o domácnosti online

Pochopitelně nemusíte nutně využívat připojení k internetu, ale rovněž můžete mít v domácnosti zařízení, které přes z kamer nahrává. Jiné kamery pak mohou mít uvnitř sebe samotných místo na paměťovou kartu, kde se cyklicky přehrává záznam, většinou po desítkách hodin.

Pokud ale máte mobilní internet a danou aplikaci s veřejnou IP adresou, tak není sebemenší problém odkudkoliv okamžitě zjistit, co se u vás děje. Mimo toho dokonalejší IP kamery podporují i otáčení a digitální i optický zoom, které přes aplikaci můžete ovládat.

Jednoduché napájení i instalace

Možností máte rovnou několik. První možnosti, kterou můžete zvolit, je připojení IP kamery pouze přes wifi internet, aniž byste k ní táhli kabel. Jenže kamera samozřejmě potřebuje také připojení do elektrické sítě pomocí adaptéru. Trochu jinou možností je potom PoE, které mnohé kamery podporují. PoE je zkratkou „power on ethernet“. Jedná se o to, že dotažení kabel poskytuje nejen připojení kabelem, ale dokonce kameru může napájet.

Široká podpora od výrobců

Další zásadní výhodou je podpora, kterou budete mít od výrobců. Většina poskytuje šikovné aplikace, které šetří čas, výkon telefonu i mobilní internet. K tomu pochopitelně nabízí také prohlížečovou aplikaci a podporu včetně stažení aplikace do počítače. Nic tak nebrání tomu, aby vaše domácnost byla v naprostém bezpečí.