1000 rodin získá internetové přípojky od společnosti Cetin úplně zadarmo. Společnost se tímto krokem rozhodla reagovat na aktuální situaci týkající se online výuky školáků a studentů, kteří v současné době kvůli koronaviru nemohou chodit do školy.

Ne všechny rodiny si mohou internet dovolit

Situace okolo koronaviru je celkově velmi nešťastná. Rodiny školáků a studentů nyní musí řešit povinnost v podobě distanční výuky, která v tuto dobu probíhá online. Ačkoli by se mohlo zdát, že v dnešní době má internet úplně každý, pravda je taková, že ne všechny rodiny si ho mohou dovolit.

Na tuto skutečnost se rozhodla reagovat společnost Cetin, která chce rodinám, které nemají dostatek financí, poskytnout internetové přípojky zcela zdarma.

Internetové přípojky od operátorů

Je jasné, že Cetin nejde do této velké akce sám. Rozhodl se proto oslovit operátory, kteří souhlasili se svojí účastí. Vodafone, T-Mobile, O2 i Telly nabídnou bezplatné připojení 1000 rodinám. Školáci a studenti tak dostanou možnost účastnit se online výuky během pandemie.

Operátoři v rámci této akce poskytnout přípojky, Česko.Digital poté zajistí zprovoznění služby. Rodiny budou moci využívat připojení k internetu o nejvyšší možné rychlosti 100 Mb/s.

Akce od Cetinu je omezená nejen termínem, který vyprší v červnu roku 2021, ale také vyčerpáním nabízeného množství služeb. Za půl roku provozu 1000 přípojek zaplatí 5,5 milionu korun.