Internetová TV se stává v průběhu posledních let stále populárnější a populárnější. Spousta lidí tak odchází od klasických televizí, protože jim zkrátka Internetová TV nabízí mnohem zajímavější poměr výkonu, pohodlí a ceny.

Internetová TV je totiž službou, kterou budete pravidelně vídávat v jednom vyúčtování společně s fakturou pro vaše připojení k internetu. Funguje pomocí připojení k internetu a mění tak pravidla ve hře o efektivní a kvalitní televizní signál. Jenže i internetová TV má pochopitelně svoje mouchy. Konkurenční boj s klasickou televizí ale internetová TV postupně vyhrává a je otázkou, kdy ji nahradí na pozici majoritního druhu vysílání.

Vše v jednom vyúčtování a ovládání na jedničku

Pokud půjdeme postupně po výhodách, které vám internetová TV nabízí, tak začneme od mnohem jednodušší administrativy. Stejně tak jako vám například distributoři energií dávají sdruženou smlouvu na plyn a elektriku, tak vám nabídnou poskytovatelé připojení k internetu podobnou smlouvu. Ta může obsahovat vedle internetu právě také internetovou televizi a například i telekomunikační tarify.

Před poměrně nedávnou dobou navíc internetová TV narážela na malý problém v podobě horší kompatibility s televizory. Všechny moderní televizory už ale považují připojení televize přes internet k chytrým technologiím jako samozřejmost. A to moc dobře ví poskytovatelé, kteří tak vyvíjejí aplikace díky nimž je internetový TV pohodlnější.

Jediná nevýhoda? Vše závislé na jednom kabelu

Nevýhodou je ale fakt, že je vše závislé na jednom jediném zdroji. Jakmile tedy dojde k odstávce nebo havárii sítě, jste rázem bez připojení k internetu a s ním přestane fungovat i televize přes internet. Důležité je ale poznamenat, že je internetová TV většinou nabízená společně s připojením k internetu, které nejen že nabízí dostatečnou rychlost, ale i vysokou stabilitu připojení.