Internet v letadle již nemusí být nedosažitelným snem! Díky spolupráci Deutsche Telekom, Inmarsat a společnosti Nokia vznikla integrovaná síť pro pasažéry letadel. Od teď budete moci využívat vysokorychlostní připojení i vysoko nad zemí a vaše cestování letadlem tak bude zase o něco pohodlnější!

Internet v letadle o rychlosti více jak 75 Mbit/s

Cestujete často letadlem? Pak určitě oceníte skutečnost, že vám i v oblacích bude k dispozici internet o rychlosti přesahující 75 mBit/s pro jedno letadlo. Výhodou je, že o kapacitu se letadla nebudou muset dělit s žádným jiným klientem, samozřejmě kromě oblast leteckého průmyslu.

Zapojil se i T-Mobile

Zprovoznění první evropské integrované sítě vyžadovalo celkem 300 vysílačů, které se nachází v 28 členských státech Evropské unie, ve Švýcarsku a v Norsku. O nainstalování a zprovoznění čtyř vysílačů se podílel i T-Mobile.

První zkoušky dopadly na výbornou

Jako první mohly evropskou integrovanou síť (EAN) vyzkoušet aerolinky British Airways. Internet v oblacích bylo nejdříve potřeba řádně vyzkoušet a dopadlo to na výbornou. Síť se otestovala na několika letech, vše fungovalo tak, jak fungovat mělo a již brzy budou připojení v letadlech využívat i další letecké společnosti.