Téměř žádná domácnost si dnes nedokáže představit, že by neměla vlastní internet na doma. Během posledních let se stal nejen internet na doma, ale také přenosná data, naprostým standardem v mezilidské komunikaci a práci.

Kvalitní internet lze sehnat i za použití starších technologií. VDSL připojení k internetu je výbornou volnou z mnoha důvodů. Pro ty, kteří ale mají šanci zařídit internet na doma pomocí optického kabelu, se stává VDSL do rychle nezajímavé. Dnes si povíme o zásadních výhodách, které má internet pomocí optického kabelu vůči starším technologiím.

Rychlostní limity na zcela jiné úrovni

Pochopitelně je modernější připojení k internetu vždy dokonalejší především v ohledu rychlosti. Internet na doma býval poměrně nedávno ještě standardem v jednotkách až desítkách megabitů. Postupem času se dostávají na pozici pomyslné střední cesty tarify, které nabízejí internet se stovkami megabitů.

Nejmodernější připojení k internetu ale nabídne dokonce už gigabitovou rychlost. Tím ale například VDSL technologie do značné míry naráží na svoje technologické limity, proti kterým může svádět jedině marný boj. Optický kabel ale má stále velké rezervy v rychlostech, které může postupně vylepšovat. Princip přenosu je tady totiž laserovou technologií a limitem je jen rychlost světla.

Vysoká stabilita připojení po celý den

Mimo toho vám ale internet na doma optickým kabelem nabídne další ohromnou výhodu. Vysokou stabilitu připojení k internetu po celý den. U DSL technologií je naprosto běžné, že se při exponovaných momentech výrazně snižuje rychlost připojení kvůli přerozdělování. Tento nepříjemný jev vám ale internet optickým kabelem nenabídne díky vysoké stabilitě a schopnosti přerozdělovat ohromné porce dat.