Kdokoliv už někdy zařizoval internet na doma, tak zjistil, že možností pořízení je doslova celá řada. Nejstarší a nejméně stabilní varianta je internet domů pomocí bezdrátového přijímače. Před přibližně patnácti až deset lety se tento druh připojení k internetu používal především proto, že internetové připojení na doma tou dobou nebylo ještě takový standard jako dnes.

Spousta domů proto neměla dotaženou kabelovou síť a internet  tak domácnosti museli přijímat pomocí bezdrátového přijímače v okně, nebo na střeše. Takový internet na doma byl nejenže pomalejší, ale především nestabilní oproti dnešním možnostem.

Nejlepší internet na doma pomocí optického kabelu

Dnes se jedná o nejmodernější internetové připojení. Pokud máte internet pomocí optického kabelu, tak získáváte nejrychlejší a nejstabilnější možné připojení. Může být pochopitelně odlišné i tím, zdali je optická síť vedená až do domova nebo jen do domu a v něm se už data šíří pomocí klasické sítě.

V obou případech ale internet pomocí optiky nabízí možnosti, které starší možnosti připojení nemají. Dá se jím přesouvat internet o kapacitě až 1 Tbit/s, které už nabízí celá řada poskytovatelů v České republice. Standardní internet na doma pomocí optického kabelu je ale druhém připojení internetu, které běžně potkáme jen ve větších městských zástavbách.

DSL připojení je pomalejší, ale stále postačí

Starší možností připojení je telefonní linka DSL. Ta využívá dvojice technologií ADSL a VDSL. Starší technologie je výrazně limitovaná rychlostí a v nejlepším případě se váš internet touto technologií vyšplhá k přibližně 16Mbit/s. Při použití modernější technologie VDSL je už internetové připojení schopné dosáhnout až velikosti 250Mbit/s, což už je naprosto dostačující připojení i pro dnešní moderní požadavky.