Není žádným tajemstvím, že Instagram a WhatsApp již několik let patří pod sociální síť Facebook, která jí kdysi koupila. Ačkoli patří do “jedné rodiny”, jednotlivé aplikace až do této chvíle běžely na vlastní ose a existovaly v podstatě samostatně. To se ale brzy změní.

Facebook plánuje změny

Facebook již delší dobu mluví o tom, že je jeho cílem sjednotit všechny jeho komunikátory, mezi které patří i již zmíněný Instagram nebo WhatsApp, což jsou aplikace, které využívají miliony lidí po celém světě. Nyní se rozhodl podniknout k tomu další krok a obě aplikace počastovat dodatkem. O jaký dodatek půjde?

Instagram a WhatsApp “od Facebooku”

Ano, čtete správně. Obě aplikace by se měly dočkat dodatku “od Facebooku”, aby bylo na první pohled jasné, že aplikace patří k sobě a tečka.

Rozhodnutí Facebooku ale mnozí považují za riskantní. Proč? I když je dávno známým faktem, že modrá sociální síť tyto dvě aplikace před lety odkoupila, najdou se uživatelé, kteří si stále myslí, že aplikace běží samostatně a mnoho z nich z Facebooku přebíhá právě k Instagramu nebo WhastAppu. Zlé jazyky proto tvrdí, že tímto rozhodnutím Facebook riskuje ztrátu některých uživatelů.