Internet na chalupu si většinou pořizují lidé, kteří mají rekreační chalupu nejen na letní sezonu, ale většinou na celý rok. Zatím co v létě si zde užívají opalování a čerstvé jahody, tak v zimě naopak lyžování a radovánky ve sněhu. Internetové připojení na chalupu ale mnohdy nemá smysl pořizovat v kvalitě standardního domácího připojení.

V dnešním článku si představíme, jaký levný internet nejen na chalupu se dá na současném trhu sehnat. A jaké hodnoty takové připojení k internetu bude mít.

Základní internet na chalupu už od 300 Kč?

Internet lze sehnat opravdu i za velice příjemné peníze. Ty nejlevnější současné tarify se kupují za cenu kolem tří set korun a nabízejí pochopitelně i naprosto základní rychlost připojení. Většinou se u těchto tarifů pohybujete v rychlosti okolo dvaceti až padesáti megabitů, což bohatě stačí na naprosto základní prohlížení webových stránek, ale pro případ složitějších úkonů či sledování multimédií ve vysokém rozlišení už to není ta nejideálnější rychlost. Podobné připojení k internetu nabízí všichni základní operátoři a poskytovatelé připojení.

Přenosné připojení je internet na chalupu jako dělaný!

Další zajímavou možností je bezesporu volba přenosného připojení k internetu. Jak že to vlastně funguje? Namísto přímého přístupu pomocí přijímače nebo síťové zásuvky máte k dispozici drobný USB modul. Ten je potom doplněný o SIM kartu, která potom čerpá standardní mobilní data. Jako internet nejen na chalupu se jedná o ideální variantu, protože splňuje nejen podmínku nízké ceny ale mimo sezonu jej můžete rovněž využívat například i jako cestovní připojení. Pozor je ale potřeba dávat na tarify tohoto připojení, jedná se o hybrid mezi mobilním a standardním připojením a proto jsou mnohé tarify tohoto připojení k internetu s datovým limitem.