Internet na doma je dnes už běžnou záležitostí pro každodenní práci i zábavu. S větší rodinou se ale také zvětšuje počet připojených zařízení a internet na doma najednou nemusí dostačovat všem požadavkům. Ne každé připojení k internetu totiž unese velký nápor návštěv a rozličných zařízení.

Měli byste tak vždy hledět na celou řadu záležitostí, když internet zařizujete. Hlavní otázkou bude nejspíš rychlost, která ne vždy může dokázat utáhnout dostatek zařízení. O tom, jak rychlé připojení k internetu pro větší rodiny budete potřebovat, se budeme bavit právě dnes.

Základní internet na doma pro rodiny od 200 megabit

Pokud nemáte na svoje připojení k internetu nijak vysoké nároky, tak by vám teoreticky mohlo bez obtíží vystačit již zmíněných dvě stě megabitů. Počítejte ale s tím, že při přibližně čtyřech až pěti zařízeních zároveň, vám mohou například klesat rychlosti načítání multimédií. Jedná se tak o připojení, které v sobě snoubí jakýsi kompromis na kvalitě, vzhledem k levnější pořizovací ceně.

350 megabit jako zlatá střední cesta

Pokud chcete najít ideální balanc mezi cenou a rychlostí, tak byste se měli pohybovat o sto padesát megabitů výš. Podobné druhy připojení k internetu nabízí víceméně každý poskytovatel u nás a není tak problém najít i více různých nabídek. Důležité je myslet na to, že stále nejde o bezstarostný standard, ale pokud nemáte vysoké nároky, tak zde nenajdete žádné limity.

Pro velké výsledky dokonce gigabitový internet

Internet s rychlostí jednoho gigabitu tu s námi příliš dlouho není. Poskytovatelé začali připojení k internetu s touto rychlostí nabízet až k začátku letošního roku. Rozhodně ale stojí za to. Pořizovací cena totiž není nijak výrazně vyšší, než je tomu u slabších druhů připojení. Opravdu extrémně rozdílný, je ale výkon. Můžeme vám garantovat, že vás tohle připojení k internetu nenechá ve štychu.