Internet TV se stala extrémně oblíbenou a zatím co v minulosti měla poměrně pomalý rozvoj, tak v současnosti využívá internet TV naprostá většina domácností. Je to dáno velkým množstvím výhod a vylepšení, které nám je schopná internet TV oproti standardním variantám satelitní televize nabídnout.

A právě výhody, které nám dokáže internetová TV nabídnou, budou cílem dnešního článku. Společně se seznámíme se základními výhodami, které pramení z její funkcionality, ale také další řadu výhod od technologického řešení až po dostupnost internet TV.

Extrémně široká dostupnost

Ačkoliv je i satelitní televize dostupná bez potíží, tak je internetová televize dostupná kdekoliv, kde je zároveň dostupné stabilní připojení k internetu. Díky tomu tak můžeme stejným pokrytím zahrnout víceméně většinu republiky, protože pro její provoz stačí VDSL připojení, které pokrývá více jak pětadevadesát procent rozlohy republiky.

Mnohem stabilnější

Pokud máme doma připojení s dostatečnou rychlostí, tak je pro nás internetová televize doslova zázrakem. Nemusíme už totiž nikdy zkoušet a hledat správné úhly, dostatek satelitů a vše možné k tomu, abychom měli všechny kanály stabilně k dispozici. Kompletní přenos dat probíhá čistě přes internet, takže zde nejsou žádné podmínky spojené s chytáním satelitů, které by nám mohly kazit zážitek.

Technologicky dostupnější a rychlejší řešení

Zároveň je internetová televize extrémně jednoduchá, co se týče její instalace. Víceméně nepotřebujete totiž žádné speciální příslušenství. Internetová televize může přes prohlížeč, nebo aplikace v chytré televizi fungovat prakticky okamžitě.

S tím je spojený i ten fakt, že jediné médium, přes které internetová televize proudí do domácnosti, je zároveň internetový kabel. Díky tomu tak nepotřebujete žádné další kabely v domácnosti, satelity na zdech a bůh ví co všechno.