Google svým uživatelům nabízí 15 GB velký prostor pro ukládání dat. Uložit si mohou cokoli od souborů přes fotografie až po videa. Limit 15 GB bylo doposud možné obejít a překročit. Příští rok už to možné nebude.

15 GB prostor pro uložení dat od Google

Každý uživatel mající od Googlu účet měl od světového giganta k dispozici poměrně velký prostor, který mohl využít pro uložení svých dat. Ačkoli všude bylo psáno, že k dispozici je 15 GB, tento limit bylo možné až doposud překračovat a uživatelé tak mohli ukládat více, nežli kolik jim Google umožnil.

Jak to bylo možné? Do limitu 15 GB se totiž nezapočítávala videa a fotografie mající nízkou kvalitu. Do tohoto limitu se zrovna tak nezapočítávaly ani dokumenty, které byly uložené v kancelářské aplikaci Googlu.

Příští rok nastanou velké změny

Příští rok dojde k velké změně, co se týče množství místa pro uložení uživatelských dat. Od června roku 2021 se totiž do již zmíněného limitu 15 GB budu započítávat nejen videa a fotografie v nižší kvalitě, ale také i soubory z aplikací: Nákresy, Jamboard, Prezentace, Tabulky, Dokumenty a Formuláře.

To bude zejména pro uživatele, kteří doposud pravidlo 15 GB překračovali a ukládali tak více, nežli kolik je oficiálně povoleno, možná značně nepříjemné.

Pravidlo se nevztahuje na všechny a na všechno

Nové pravidlo, které přijde v platnost příští rok v červnu, ale nebude platit na všechny. Uživatelé telefonů Pixel budou moci nadále využívat neomezený prostor.

Také bychom měli zmínit, že se pravidlo nevztahuje na data, která si uživatelé stihnou uložit do května roku 2021. Cokoli uložíte do května příštího roku, zůstane mimo limit. Od 1. června 2021 už ale neuložíte nic navíc.