Televize přes internet se v poslední době těší velké popularitě a zájem o ně neustále roste. Uživatelé láká především možnost zpětného přehrávání, hojně využívají i spouštění pořadů od začátku, když oblíbený film nebo seriál nestihnou v klasickém vysílacím čase.

Co jsou televize přes internet?

Televize přes internet, neboli IPTV (Internet Protocol Television) představují možnost vysílání televizních programů prostřednictvím internetu. Mezi nejznámější poskytovatele televizí přes internet jsou dva největší operátoři na trhu – O2 a T-mobile.

Jak fungují?

Televize přes internet pro svůj provoz vyžadují vysokorychlostní připojení k internetu. Ještě než si IPTV sjednáte, měli byste se ujistit, že je na vaší adrese dostatečně vysoké internetové připojení – IPTV si vyžadují minimálně 5 Mbit/s, proto máte-li doma například rychlost internetu jen 3 Mbit/s, pak pro vás televize vysílaná před internet nebude tou nejrozumnější volbou.

Co vám mohou nabídnout?

IPTV mají mnoho výhod. Mezi ty největší bezesporu patří pouštět si oblíbené pořady několik dní zpětně. Určitě zde musíme zmínit i pestrou nabídku pořadů, možnost si pořady libovolně nahrávat, pouštět si právě přehrávané pořady od začátku.