Kvůli chybě programátora síť Facebook ohrozil až 600 milionů uživatelů, protože ukládal jejich hesla v nešifrované podobě. Hesla se ukládala na interní servery, ke kterým se mohl dostat prakticky kterýkoliv zaměstnanec. Facebook ale vydal prohlášení, že i přes vzniklou chybu ke zneužití hesel nedošlo.

Facebook dělá jeden přešlap za druhým

V poslední době se oblíbené sociální síti příliš nedaří. Skoro by se dalo říci, že několik posledních měsíců dělá jeden přešlap za druhým. Díky chybě programátora tak bylo v ohrožení až 600 milionů uživatelských účtů. Uživatelská data si tak snadno mohlo prohlédnout přes 20 000 zaměstnanců.

Chyba již byla odstraněna

Nebezpečná chyba, která ohrozila uživatelské účty, již byla odstraněna. Facebook nyní slíbil, že všechny ohrožené uživatele kontaktuje. Vyrozuměni proto budou nejen stovky milionů uživatelů Facebook Lite, ale i desítky milionů uživatelů Facebooku a deseti tisíce uživatelů Instagramu.

Raději si změňte hesla

Ačkoli možná nebudete patřit koněm 600 milionů uživatelů, kterých se chyba mohla dotknout, doporučujeme vám si v rámci prevence heslo do Facebooku a Instagramu změnit. Tím chceme poukázat na to, že to není první problém, který se k modrobílé sociální síti pojí. Jen si vzpomeňte na problém s obrovským množstvím uniklých dat v poslední době…