eRouška je aplikace, která byla pro Android spuštěna teprve minulý měsíc, ale velmi rychle si dokázala získat pozornost koncových uživatelů. Nově je tahle aplikace dostupná i pro iOS.

Co je eRouška?

Ačkoli popularita této aplikace každým dnem roste, najdou se mezi námi tací, kteří vlastně ani netuší, že něco takového existuje, natož aby věděli, co je eRouška vlastně zač. Pokud mezi takové čtenáře patříte i vy, rádi vám vysvětlíme, co je tahle aplikace zač a k čemu ve skutečnosti slouží.

Hned na úvod zmíníme, že aplikace funguje pod záštitou Ministerstva zdravotnictví. Je to aplikace, která díky používání Bluetooth trasuje pohyb jednotlivých uživatelů a ukládá informace o tom, s kým daný uživatel přišel do styku.

Pomoc pro hygieniky

Aplikace mimo jiné slouží zejména pro pracovníky hygienických stanic. Ti totiž měli mnohdy problém dohledat, s kým nakažený člověk přišel do styku. Díky této aplikaci je to podstatně jednoduší.

Jakmile uživatel, který si stáhl eRoušku zjistí, že je pozitivní na Covid 19, předá anonymizovaná ID data prostřednictvím aplikace o tom, se kterými lidmi se setkal. V praxi to probíhá tak, že je nakažený dotázán, zda eRoušku používá a pokud ano, zda chce sdílet data ze svého telefonu. Nic se neděje bez vědomí uživatele, nemusíte se proto bát, že by někdo tajně vysával vaše data.