Epidemie koronaviru se bohužel nevyhnula ani České republice. Příchod nebezpečného viru způsobil řadu opatření, se kterými se již nějaký ten týden každý po svém snažíme vypořádat. Kromě toho, že koronavirus v mnohém změnil naše životy, postaral se také o to, že Češi začali projevovat o to větší zájem o volání.

Epidemie koronaviru hýbe statistikami

Epidemie koronaviru postihla celý svět. Každá země se s tímto virem učí popasovat podle svého. My ale rozhodně nechceme mluvit negativně, naopak chceme poukázat, že díky koronaviru, který je teď všude okolo, vzrostl počet hovorů, které mezi námi probíhají.

O kolik vzrostl počet hovorů?

O statistiky se podělil červený operátor Vodafone. Ten uvedl, že zaznamenal výrazný nárůst hovorů u svých zákazníků. Především o víkendech se Češi “rozvolali” dokonce o 50 % více, nežli jak svým kamarádům, rodině nebo blízkým volali kdy předtím.

Roste i zájem o datové služby

Volání rozhodně není jediná věc, o kterou je v poslední době enormní zájem. Možná ještě rychleji totiž rostou statistiky týkající se využití mobilních dat. O ty totiž mají Češi od chvíle, kdy u nás propukla epidemie koronaviru, extrémní zájem.

A vlastně se ani není čemu divit. Co lze také dělat jiného, nežli brouzdat po internetu, když bychom ve svém vlastním zájmu měli trávit co možná nejvíce času doma.