Člen představenstva Radek Dvořák informoval o skutečnosti, že ve vlacích možná dojde k omezení bezplatné Wi-Fi. Důvodem je vypovězení smlouvy Českým drahám od operátorů.

Konec bezplatné Wi-Fi?!

Operátoři, se kterými měly České dráhy smlouvu, se rozhodli zrušit neomezené tarify a své služby zpoplatnit podle toho, jaké množství dat cestující stáhnou. To by mohlo znamenat konec bezplatné Wi-Fi ve vlacích a samozřejmě obrovský narůst ceny za doposud volné připojení, které cestující s oblibou využívali, aby si zkrátili čas strávený ve vlaku nebo si prostřednictvím internetu vyhledali další spoje.

Zaznamenali jste zpomalení Wi-Fi?

Pokud jste v poslední době cestovali vlakem a zkusili se připojit k bezplatné Wi-Fi, možná jste si všimli jejího výrazného zpomalení, nebo vám připojení dokonce nefungovalo vůbec. V některých vagonech se dokonce objevovalo upozornění, že je připojení k internetu mimo provoz.

Kolik České dráhy zaplatí za Wi-Fi?

České dráhy každý rok za připojení k internetu, které svým cestujícím nabízí, zaplatí cca 15 milionů. A to je obrovské číslo, které možná povede k tomu, že České dráhy službu zruší úplně.

Jak to bude dál?

Radek Dvořák dále dodal, že se České dráhy budou snažit najít jiného poskytovatele. Další alternativou je možnost pouze omezení stahování aktualizaci či filmů l, což jsou činnosti, na které uživatelé spotřebují velké množství dat.