Problematika, kterou řeší stále více lidí. Setrvat u digitální televize, nebo naopak jít do moderní televize online? Pro mladé je rozhodně televize online jasnou volbou, protože si dobře uvědomují celou řadu jejich zásadních výhod. Pro starší ročníky ale může být televize online neznámou, které se mohou svým způsobem i bát.

Ne každý má zájem se učit neustále novým technologiím a postupům. Pro mnohé je tak překvapení, že je nakonec televize přes internet pouze jinak připojená. Jinak pak zůstává ovládáním online televize víceméně stejná, jako je to u té digitální. Za její stoupající oblíbenost ale pochopitelně může celá řada zásadních výhod. A jaké výhody televize online má, na to se podíváme právě teď.

Mnohem stabilnější televizní dosah

U klasické digitální televize nám může vadit především to, že potřebujeme různě štelovat satelit tak, aby nám přijímal maximum satelitů. Přitom se může stát, že v nejhorším případě máme dokonce na výběr mezi kanály, které musíme postrádat. Díky připojení přes internet je ale televize přes internet mnohem schopnější v rozsahu a kvalitě vysílání. Online televize vám žádné zeměpisné meze klást rozhodně nebude!

Videotéky a nekontinuální vysílání

Pokud v digitální televizi zkrátka není to, co zrovna chcete, máte smůlu. Vedle toho online televize standardně nabízí přes služby poskytovatelů různě kvalitní videotéky. Vaše televize přes internet vám tak může jednoduše sloužit i jako databáze filmů a seriálů. Některé bývají standardně zdarma, jiné jsou naopak placené nebo součástí jen některých tarifů.

Problematika nekontinuálního vysílání je pak další zásadní výhodou, kterou oproti digitální televizi můžete mít. Oproti digitální televizi totiž televize přes internet dokáže probíhající pořady pustit od začátku. Pokud tak přijdete o úvod, nezoufejte. Můžete si celý pořad pustit od začátku.