Data z Facebooku se opět toulala po světě internetu. Co se týče této celosvětově známé a oblíbené sociální sítě, není to v poslední době první případ, kdy byla data z Facebooku takto ohrožena. Nyní se problém týkal cca 419 milionů uživatelů.

Server obsahoval miliony uživatelských záznamů

Data z Facebooku se objevila na serveru, kde bylo prakticky komukoli přístupno několik milionů uživatelských záznamů. Server nebyl chráněn žádným heslem a dostat se na něho mohl úplně každý.

Pokud jde o čísla, pak 144 milionů dat pocházelo z USA, dalších 50 milionů uživatelských dat bylo z Vietnamu a 18 milionů dat patřilo uživatelům Velké Británie. Z uživatelských dat, která byla volně přístupná na nechráněném serveru mohl kdokoli vyčíst unikátní uživatelská ID, díky čemuž by následně byla malina dohledat si třeba jména těchto uživatelů, jejich telefonní čísla nebo místo pobytu.

Na uniklá data z Facebooku upozornili redaktoři

Server byl po oznámení redaktorů z TechCrunch stažen webhostingovou společností, která zareagovala poměrně rychle a uživatelská data stáhla nezvaným hostům z očí. Z vyjádření modré sociální sítě vyplynulo, že se jednalo o starý datový soubor, tudíž uživatelé ohroženi nebyli.