Průzkum prováděný společností OpenSignal odhalil, že Česká republika má nejlepší mobilní síť na světě. Průzkumu se zúčastnilo celkem 8 milionů mobilních zařízeních v celkem 69 zemích světa. Češi si odnesli prvenství.

Nejlepší mobilní síť

Průzkum probíhal od května do srpna tohoto roku. Během jeho průběhu se provedlo cca 87 miliard měření. Hodnotila se uživatelská zkušenost s rychlostí spuštění videa, kvalitou obrazu, plynulosti přehrávání a udržení stability rychlosti.

Ze všech zemí na světě, které se zapojily do testování, vyšla Česká republika nejlépe. Nejvyšší počet bodů, kterých lze dosáhnout, bylo 75 –  tohoto čísla nedosáhla žádná země. Česká republika si odnesla krásných 69 bodů, těsně za ní se umístilo Maďarsko s 68 získanými body a na pomyslném třetím místě je Norsko, které získalo 67 bodů.

Streamování videí je náročné

Zátěžovým testem bylo streamování videí, které je bezesporu velmi náročné, takže pro průzkum mobilní sítě se hodilo naprosto perfektně. Ideální mobilní síť dokáže přenést velké množství dat, aniž by se video zasekávalo nebo se přehrávalo neplynule.