ADSL internet je nejpoužívanější technologií připojení k internetu v České republice. Zároveň je internet ADSL výjimečný také největším pokrytím, takže až na zapadlá místa máte ADSL internet přístupný téměř kdekoliv.

Díky jeho velké popularitě, silnému pokrytí a spoustě trvalých klientů, poskytují internet ADSL také desítky poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou známí jen v krajích a jejich okolí, protože jsou jen oblastní. Jiní poskytovatelé jako například Vodafone, O2 či T-mobile provozují internADSL po celé republice a jsou schopni vás tak připojit k internetu opravdu kdekoliv.

ADSL modem si většinou můžete i zapůjčit

První důležitou věcí pro připojení k internetu pomocí technologie ADSL, je připojená a funkční síťová zásuvka u vás v bytě či domě. Pokud je aktivovaná provozovatelem sítě, tak k ní už potřebujete pouze ADSL modem.

Jedná se o aktivní síťové zařízení, které se stará o připojení k internetu jak formou bezdrátového připojení Wifi, ale také pochopitelně i připojení pomocí síťového kabelu. ADSL modem je jednoduché zařízení a pokud se rozhodnete pro samostatnou instalaci namísto návštěvy technika, tak vám stejně většinou přijde modem už nastavený. Jediné, co potřebujete je tak připojit modem do sítě a k proudu. Modemy se pohybují v rámci stovek korun, ty profesionální i v rámci tisíců. Další možností je ale pronájem modemu přímo od poskytovatele.

Je ADSL internet spolehlivý?

Otázkou zůstává, jestli je i ADSL internet spolehlivý navzdory svému stáří. Odpověď je, že rozhodně ano! I dnes je ADSL internet jedním z nejbezpečnějších a nejstabilnějších připojení k internetu, které na trhu můžete získat. Rychlostí jej například poráží optická síť, ale ADSL je mnohem stabilnější. Rozsáhlá síť vám navíc garantuje, že se v každém městě připojíte k internetu právě pomocí ADSL.