Ačkoliv vám nabízí vás poskytovatel připojení určitou rychlost, tak vám přijde, že se velice často rychlost připojení k internetu ani zdaleka neblíží tomu, co je slíbeno. Pokud máte podobný pocit, tak rozhodně nejste ani zdaleka jediní.

Zcela naopak, je dost běžné, že se lidé v domácnostech potýkají s výkonnostními problémy ohledně rychlost, a dokonce také stability připojení k internetu. Většinou jsou ale problémy ve věcech, které můžeme jednoduše ovlivnit.

Rychlost připojení k internetu se dělí

Jednou z věcí, které spousta lidí neví je fakt, že se rychlost dělí mezi zařízení. Pokud tak máme internet o rychlosti sta megabitů a připojíme pět zařízení, tak ve finále budeme mít připojení k internetu na každém zařízení dostupné v rychlosti dvaceti megabitů. Proto je důležité při sjednávání rychlosti počítat i s tím, jak velkou máte domácnost a kolik tím pádem očekáváte připojených zařízení.

Problémy se zahlcením routeru

Router je síťový prvek, který zajišťuje komunikaci uvnitř sítě, ale co je důležitější, hlavně komunikaci ze sítě ven a zpátky. Bez této funkce by připojení k internetu nefungovalo, ale celý internet by byla spousta rozdělených sítí. Často ale rychlost připojení k internetu může klesat, protože je router zahlcený. V podobných případech jej tak vypojte z proudu a nechte chvíli odpočívat, než se vyresetují energeticky závislé paměti.

Problémy s bezdrátovým připojením

Velice často se můžeme potkávat s tím, že internet vzduchem nepřináší hodnoty, co očekáváme. To ale nemusí být vada wifi připojení, jako spíše problém signálu. Často se totiž stává, že lidé nemají dostatečně výkonné bezdrátové routery, ale očekávají pokrytí skrze několik stěn nebo napříč celým domem. To vše je potencionální důvod, proč rychlost připojení k internetu nemusí být úplně ideální.