Některé domácnosti potřebují například připojení k internetu na poměrně rozsáhlém prostoru, na který samotný router nestačí. Mnohem častěji se můžeme s podobným řešením setkat také u společností, škol, veřejných institucí apod. Zesilovač Wifi je zařízení, které nepatří mezi standardní uživatelské záležitostí, ale zároveň je zesilovač Wifi mnohdy jedinou možností, jak zlepšit dostupnost připojení k internetu.

V rámci dnešního článku si představíme zesilovač Wifi jako takový. Zároveň si ale představíme i fakty, jak dokáže pozitivně zesilovač Wifi ovlivnit dosah a vlastnosti našeho připojení k internetu.

Zesilovač signálu, ale také zvýšení dosahu

Do funkcí, které zesilovač plní spadají dohromady dvě funkce. Zesilovač Wifi primárně zesiluje signál jako takový. Znamená to, že jej přijímá a posílá dále na mnohem silnější technologické frekvenci, než je původní signál. Tím pádem se můžete vyhnout například kolísání rychlostí a podobným problémům.

To je ale přímo propojeno s druhou vlastností, která je pro zesilovat Wifi naprosto zásadní. Mnozí jej využívají také proto, aby zvětšili okruh, ve kterém bude připojení k internetu neustále k dispozici. Pokud tak potřebujete mimo nedostatečné rychlosti hlavně rozšířit okruh kupříkladu na další patro stavby nebo do jejího okolí, tak vám zesilovač Wifi pomůže.

Jedná se o drahou nebo složitou věc?

Zesilovač Wifi vás určitě dokáže dost překvapit pokud jej budete pořizovat. V první řadě je nutné zmínit, že je velice levnou technologií a vy se tak nemusíte bát drahých investic. Zlepšit vaše připojení k internetu můžete jednorázovou investicí kolem pětiset korun za základní modely.

I jeho nastavení není nijak složité a s pomocí manuálu jej víceméně dokáže i nezkušený uživatel, který jinak do IT příliš hluboko nevidí. O tom si ale ostatně popovídáme v některém z dalších článků na témat zesilovač Wifi.