5G síť je tady s námi už poměrně dost dlouhou dobu. Přibližně před dvěma lety se totiž dohodlo dražení pásem, která byla podstatná pro komerční spuštění sítě 5G po celé republice. V ten moment se začala víceméně okamžitě 5G síť šířit napříč celou republikou.

Některé společnosti, jako například společnost O2 nebo Vodafone, tou dobou mohli nabídnout připojení k internetu přes síť 5G už na dost místech v republice. Jiné naopak v této aktivitě tápali. Hlavní věcí jsou ale výhody, které 5G dokáže bez rozdílu přinést opravdu komukoliv.

Mnohem rychlejší 5G síť

Oproti předchozím sítím je pochopitelně právě rychlost tím, co síť 5G posouvá na naprosto jinou úroveň. Díky ní si můžeme užívat mobilní internet, který víceméně do nedávna byl v pozadí klasického pevného připojení, ale po přechodu na nový standard sítě jsou rychlosti podstatně blízké.

Zásadní rozdíl tak spočívá v tom, jaké objemy dat dokážeme spravovat. Zatím co v rámci předchozích variant byl pevný internet tím, co pro nás bylo jedinou možností, jak sledovat vrcholně kvalitní multimédia a užívat remote control, tak dnešní síť 5G už bez problémů dokáže obojí realizovat na stejné úrovni.

Větší dostupnost v nemovitostech

Samotná 5G síť je poměrně dost schopná v ohledu průchodnosti objekty. Díky tomu si tak můžeme všimnout, že můžeme mobilní internet přijímat s mnohem větší stabilitou i v případě, kdy se pohybujeme po základních stavbách.

Tento fakt je i důvodem, proč mnozí 5G  považují za nebezpečnou kvůli vyššímu kmitočtu signálu. Zcela naopak je ale signál, který používá současný G standard jedním z těch, které jsou pro nás nejšetrnější. Mnohem agresivnější jsou například signály wifi připojení, nebo popřípadě různé radiové signály, kterými jsou všichni v moderní civilizaci doslova obklopeni.