Ačkoliv je ještě 5G internet na některých místech nedostatečně zavedený v ohledu pokrytí signálem, tak už celá řada oblastí naopak může plně využívat jeho potenciál. Jenže mimo toho, že musí oblast být pokryta signálem, je třeba mít i zařízení co s ním umí pracovat.

Přitom přijímat 5G rozhodně není žádnou velkou samozřejmostí. Z toho důvodu se tak podíváme na to, jak 5G internet přijímat pomocí různých zařízení.

5G internet a mobilní telefony

V rámci mobilních telefonů je mobilní internet nejnovějších standardem poměrně dost běžnou záležitostí u všech mobilů střední třídy a několik let zpátky i u mobilů vyšší střední a vysoké cenové kategorie.

Pokud ale máte mobil starší pěti let, tak je velice reálné, že mobilní internet pomocí 5G nebudete moci přijímat. Sice budete přijímat standard 4G+, který je sám o sobě posunem, ale na plný potenciál 5G rozhodně nebudete schopni dosáhnout.

Problémy mohou být v SIM

Není to ale jenom telefon, který s tím může mít problém. Hlavně v případě, kdy užíváte opravdu starou SIM kartu, může dojít k tomu, že zpracovávat tento signál zkrátka nedovede už jenom SIM samotná. Proto je dobré navštívit svého poskytovatele u kterého máte mobilní internet. Ten by totiž na prodejně měl bez potíží přesunout číslo na novější SIM, která moderní standardy již podporuje.

Jak je to u pevného připojení?

Vzhledem ke zrychlení, které 5G internet přinesl, je najednou potencionálně zajímavý také jako internet v domácnosti. Pokud tak chcete internet kabelem až s rychlostí 5G, tak budete pochopitelně potřebovat také modernizovat na 5G modem. Zatím co u telefonů je ve velkém množství případů 5G v podpoře, tak u modemů je to číslo opravdu malé. V drtivé většina případů vás tak zkrátka musí čekat výměna za novější zařízení.