Datová SIM je jednou z možností, jak můžete neustále být připojení k internetu pomocí různých přenosných zařízeních. Datová SIM byla původně užívána především pouze v telefonech, ale s postupem času se začala aktivně používat i v dalších přenosných zařízeních pro celou řadu úkonů. Dnes už datová SIM může být v notebooku, tabletu nebo dokonce v navigacích a dalších zařízeních.

Otázkou ale zůstává, co se bude dít, pokud jsou vyčerpána data, na které je datová SIM předplacena? Ne každý tarif, a ne každý poskytovatel to řeší stejně. Pojďme se podívat na ty nejčastější případy, jak se připojení k internetu chová při vyčerpání dat.

Nejčastěji dochází k úplnému utnutí připojení

Opravdu tou nejčastější používanou variantou je úplné ukončení datového toku. Jakmile přijdete o všechna data, tak jste přes SMS, aplikaci či email automaticky upozornění a s tím i přestane odpovídat připojení k internetu. Máte tak možnost počkat do konce zúčtovacího období, kdy se vám data obnoví, nebo případně data z nabídky přikoupit v jednorázové výši, kterou budete čerpat do konce měsíce.

Automatické navýšení datového limitu

Většina poskytovatelů dnes ale v rámci administrací umožňuje automaticky navyšovat limit, pokud vám dojde předem předplacený. To znamená, že se vám v moment, kdy dojdou data buď odečte částka od kreditu, nebo obdržíte doplatek v příštím zúčtovacím období v případě tarifů. Výhodou je, že v tomto případě nepřijdete o připojení k internetu.

Zpomalení rychlosti připojení

Poslední možností je zpomalení rychlosti. To praktikuje poměrně malé množství poskytovatelů. Připojení se vám tak neutne úplně, ale výrazně zpomalí. Rozhodně s takto zpomaleným připojením nebudete moci procházet vysoce kvalitní multimédia bez dlouhého načítání. Postačí ale na standardní online komunikaci.