Videotéka je sama o sobě velice jednoduchá funkce, která znamená možnost sledování pořadů, seriálů a filmů z databáze. Díky tomu tak videotéka dokázala plně nahradit různé možnosti zaznamenávání pořadů jako dříve byly VHS nebo natáčení na DVD.

Pochopitelně se tak stala videotéka také součástí moderních služeb, jako jsou chytré aplikace do mobilů i na počítače, nebo dokonce i samotná televize přes internet, která dokázala část svých zásadních výhod postavit právě na tom, že je videotéka neustále dostupná. Jaké všechny funkce ale videotéka standardní nabízí?

Přednostní a exklusivní obsah

Videotéky přitom nevyužívají jenom televize přes internet jako takové, ale i naprostá většina streamovacích platforem. Příklad tak můžeme dát platformy jako je Netflix, nebo Amazon Prime. Proč je ale vhodné je zmiňovat právě u článků spojených s chytrou televizí? Je to hlavně díky tomu, že se přes hostitelské aplikace staly tyto služby už naprosto standardní součástí vybavení většiny chytrých televizí v domácnostech.

Paměť přehrávání

Určitě se vám už někdy stalo, že online sledujete seriál a po pár denní pauze si nemůžete v žádném případě vzpomenout, kde jste sakra skončili. To je dost běžné a většinou tento problém neřeší ani televize přes internet. Ale za to videotéka v drtivě většině případů má právě zabudované funkce, kde můžete vidět kolik máte shlédnuto a kde jste skončili při posledním sledování.

Odkudkoliv a kdykoliv

Další výhodou, kterou vám moderní videotéky přinášejí je fakt, že nemusíte nutně sedět u vaší televize přes internet, ale můžete využívat služeb odkudkoliv. Většinou totiž videotéka nabízí vlastní aplikaci pro chytrá zařízení na platformách iOS nebo Android. Mimo toho je navíc běžné, že videotéky fungují i v prohlížečích jako webová aplikace.