HD internet je novinkou, kterou O2 nedávno představilo světu. Minimálně u nás se jedná o revoluční druh připojení k internetu, který vám nabízí ohromnou spoustu výhod. Internet HD totiž cílí velice dobře na to, co je pro klienty celkově nejdůležitější.

Ten, kdo si pořídí internet HD, najde ohromnou databázi zábavných multimédií, které bude moci internet HD využívat v extrémní rychlosti při vysoké kvalitě. Jak je to možné, že internet HD dokáže pracovat rychleji než výkonnější připojení k internetu od konkurence, si povíme právě dnes.

Problém datové zácpy řeší HD internet

I data mohou při své cestě internetem zažít opravdovou dopravní zácpu. Člověku to sice přijde jako abstraktní a vtipné přirovnání, ale princip funguje zcela stejně. Při procházení webových stránek a multimédií naše připojení k internetu přijímá velké množství dat, které mohou často putovat značnou vzdálenost.

Při ní musí překonat fyzické servery a virtuální uzly, které mají svoje kapacity a průtok. Časem tak může dojít i na to, že se některé z nich zkrátka zahltí a průběh připojení bude po nějakou dobu pomalejší, jako u klasické dopravní zácpy.

Ne s HD internet od O2

Pokud budete sledovat multimédia z databáze O2, tak vás tohle ale nečeká. Internet HD totiž funguje jako připojení k internetu a databázi zároveň. Databáze multimédií je umístěna na serverech společnosti O2 po republice.

Internet HD si tak sáhne pro konkrétní místo, které je fyzicky mnohem blíž a tím pádem bude i přenos informací efektivnější a rychlejší, než je tomu u standardních globálních platforem pro streamování multimédií. Připojení k internetu tak může být teoreticky pomalejší díky menšímu stahování, ale v praxi je mnohem rychlejší díky efektivnímu nakládání s daty.