Opravdu velice často se můžeme potkat s takovými otázkami, jako je například to, co vše by měla umět internetová televize podle odborníků, nebo co vše mohou poskytnout samotní provozovatelé. Mnohem méně ale tato otázka padá do řad diváků.

Přitom diváci jsou cílovým segmentem, podle kterého by nejlepší internetová televize měla být hodnocená. Dnes se tak podíváme na ty nejpreferovanější výhody, které by zákazníci mohli očekávat.

Kvalitní playback a databanka

Internetová televize je sama od sebe zcela něčím jiným, než jsme znali do nedávna. Z toho důvodu tak využívá celou řadu základních funkcí, které jsme jinak sledovali u připojení k internetu, ale ne už ve zbytku telekomunikačních služeb.

Playback, tedy možnost vracet se i několik dní zpátky v televizním vysílání, nebo kvalitní databanka filmů a seriálů v ceně. To jsou rozhodně požadavky, které by si mohla většina lidí klást možná i na první místo. Konec konců, doménou televize přes internet má být zábava kdykoliv a kdekoliv.

Využitelnost na více zařízeních

Nejlepší internetová televize nemůže být ta, která nás poutá pouze k televizi. I když to zní prazvláštně, tak pro ohromné procento publika je důležité se ke službě dostat třeba i při cestách, nebo pauzách v práci a škole mimo domov. Proto tak poskytovatelé televize přes internet mají i svoje velice šikovné aplikace, které mají plnou podporu běžných přenosných zařízení.

Dostatek kanálů je základem

Tato část prostě nemůže chybět, i když je to rozhodně jedna z věcí co každého napadne pod pojmem nejlepší internetová televize. Většina poskytovatelů na špičce oblíbenosti nám nabídne nejen velice schopné základní tarify televize přes internet, ale i slušné množství rozšiřujících balíčků. Spojení obou těchto výhod přitom dokáže divy.