Chytrá domácnost jako taková je určitě jednou z technologií, které mají potenciál do budoucnosti určovat nové možnosti. Je prozatím stále v rozkvětu, ale je populární už jen kvůli tomu, že chytrá domácnost užívá technologií jako připojení k internetu či aplikací v mobilu, které dobře známe.

Pojem chytrá domácnost začal vznikat hlavně v zámoří, kde lidé mnohem aktivněji hledají různé způsoby ulehčení každodenního života. Chytrá domácnost nám tak umožňuje celou řadu věcí udělat na dálku, nebo aniž bychom se museli zvednout ke konkrétnímu zařízení. Největšími firmami, pro které je tohle cílem, je především Google se svojí sérií Chromecast anebo celá řada výrobků společnosti Xiaomi.

Co vše potřebuji, aby byla chytrá domácnost i moje?

Otázkou zůstává, co vše je potřeba, aby se mohla i vaše domácnost nazývat jako chytrá domácnost. Ve směs jde především o to, že potřebujete vybavení ve kterém jsou specifické druhy přístrojů. Specializovaný hardware je naprosto běžnou součástí, jak již bylo zmíněno.

Domácnost se pochopitelně neobejde ani bez připojení k internetu a především ji nemá smysl zařizovat pokud nemáte mobilní data. Většinu věcí totiž budete využívat hlavně na dálku mimo domov.

Již funkcí aspekty chytré domácnosti u nás

Také u nás ale už najdete celou řadu věcí, které spadají pod chytrou domácnost a jsou u nás k dostání. Jedná se například o řízení kotle, stahování a vytahování rolet či dálkové zavírání oken. Výhodou je, že na rozdíl od jiných úkonů tyto na připojení k internetu mají opravdu jen minimální nároky. Společnosti jako Xiaomi ale do chytré domácnosti dokáží dostat i mnohem zajímavější vybavení jako chytré pračky či váhy. Do budoucna se očekává, že bude chytrá domácnost naprostý standard.