V dnešní době je stabilní a spolehlivé připojení k internetu pro domácnosti velice důležité. Někteří ho mohou využívat například jako přístup k datům, které mají doma uložené, ale velice často jsou využívané také v případě, kdy mají lidé v domácnosti větší počet chytrých zařízení.

Právě pro chytrou domácnost je velice důležité, být neustále připojeni k internetu. Speciálním příkladem využití jsou právě chytré domácnosti, kdy může být nutné kdykoliv kontrolovat ovládání vytápění, oken, či jednotlivé spotřebiče. V každém případě proto potřebujete rychlé a spolehlivé připojení. A tím nejlepším, co můžete doma mít, je připojení k internetu optickým kabelem.

Vysoká rychlost a stabilita připojení

Připojení pomocí optického kabelu, je víceméně tím nejlepším připojením, které můžeme v současnosti mít. Jeho jedinou nevýhodou může být jenom poměrně malá dostupnost připojení oproti konkurenčním druhům připojení k internetu.

Rychlosti tady ale dosahují gigabitových stabilních hodnot, a s postupem času to dokonce může být i o hodně lepší. Stabilita optického kabelu je potom tak vysoká díky tomu, že se v rámci sítě data předávají pomocí optického laseru. Na rozdíl od technologií, které obsahují polovodiče a vodiče, nejsou tady jakékoliv možné způsoby omezení rychlosti kvůli prostředí.

Bohužel ale s menší dostupností

Menší dostupnost, jak již bylo zmíněno, je víceméně jediná nevýhoda, kterou může optický internet mít. Tažení optického kabelu právě není tak jednoduché, jako to může být u dalších sítí. Optický internet je totiž vedený podzemní cestou. Navíc je specifický tím, že se při jeho spojování a vedení používají specifické komponenty. Jeho oprava je tak rovněž složitější. V každém případě se ale dostupnost připojení k internetu pomocí optického kabelu neustále zvyšuje.