Takzvaný bonding začne mobilní operátor O2 nabízet od začátku prosince u svých DSL přípojek. Co to znamená pro uživatele a na co se české domácnosti budou moci těšit?

Co přinese bonding?

Bonding velmi jednoduše řečeno funguje na principu zdvojení metalických vedení do jednoho. Díky této změně budou moci zákazníci využívat až dvojnásobnou rychlost pevného internetu, což je skutečnost, která nejednoho uživatele určitě potěší.

V praxi to potom bude vypadat tak, že mobilní operátor zavede na adresu dva páry metalických drátů. Pomocí zařízení Terminátor, které v domácnosti nainstaluje školení technik, dojde ke sloučení rychlostí. Potěšující zprávou je, že zařízení Terminátor získáte od O2 zdarma.

Bonding je dostupný pro více než milion českých domácností

Technické řešení bonding je v tuto chvíli dostupné pro více než milion českých domácností. Noví zákazníci se díky němu budou moci těšit na ještě vyšší rychlosti, ti stávající, kteří mají tuto možnost dostupnou, mohou očekávat zrychlení již stávajícího připojení na dvojnásobek.

Přípojku s rychlostí až 100 Mb/ bude moci díky bondingu využívat třetina českých domácností. Přípojku s rychlostí až 250 Mb/s pak budou moci využívat až dvě pětiny domácností.