Mobilní prohlížeč Opera se nedávno dočkal nové aktualizace, která uživatelům nabídne možnost využít bezplatné šifrované připojení k internetu. Za tuto novinku vděčíme nově zabudovanému VPN klientovi, který je od aktualizace součástí prohlížeče.

Bezplatné šifrované připojení určitě oceníte

Bezplatné šifrované připojení nebude vůbec na škodu. Nová verze mobilního prohlížeče Opera 51 pro Android uživatelům nabídne možnost vytvořit připojení k VPN serveru a teprve až poté komunikovat se zvolenou webovou stránkou. Bezplatné šifrované připojení k internetu tak bude šifrováno 256bitovou šifrou, což uživatelům přinese daleko bezpečnější používání internetu.

Připojení k bezplatným Wi-Fi bez rizika

Pakliže se rádi a často připojujete k bezplatným Wi-Fi, pak možnost využít šifrované připojení k internetu zaručeně uvítáte. Budete tak moci internet využívat i bez rizika, že někdo zneužije vaše údaje.

VPN funguje pouze v režimu anonymního prohlížení

Standardně bude VPN klient v mobilním prohlížeči vypnutý, šifrované připojení k internetu tak bude fungovat pouze v anonymním režimu. Ve výchozím stavu tak prohlížeč nebude využívat šifrované připojení ve vyhledávání. Nutno ještě dodat, že si uživatelé budou moci vybrat ze serverů nacházejících se v Americe, v Evropě nebo v Asii. Nová verze aktualizace rovněž nabídne i automatický výběr lokality.