V tomto porovnání by naprostou většinu lidí ani nenapadlo dlouho vybírat a okamžitě by sáhla po připojení optickým kabelem. Je pravda, že v současnosti optický kabel nabízí bezesporu to nejlepší dostupné připojení pro domácnosti i firmy, ale také bezdrátový internet rozhodně má mnohé co nabídnout.

Dnes se přitom na tuto problematiku podíváme právě z pohledu samotného bezdrátového internetu a představíme vám důvody, proč by mohl být opravdu tou nejlepší možnou volbou.

Rychlost a stabilita není tak jednoznačnou otázkou

Jednoznačně by se mohla většina lidí rozhodnout v tom smyslu, že optický internet nabídne vyšší rychlost i stabilitu. Obecně to v možnostech jednotlivých médií opravdu platí. Ale na druhou stranu pozor, také bezdrátový internet se nenechá zahanbit.

Za ideálních podmínek můžete počítat s tím, že k dispozici dostanete minimálně desítky, nejspíše i stovky megabitů připojení. Samotná stabilita a rychlost připojení k internetu jsou zde závislé na blízkosti vysílače a kvalitě přijímaného signálu. To značně může ovlivnit jak poskytovatel, tak i vy.

Když výhoda výhradního přístupu vyhrává

Klasický bezdrátový internet většinou funguje tak, že se dostane signál do domova pomocí vlastního vysílače. K tomuto vysílači má výhradní přístup právě jeho majitel, díky čemuž se tak signál nikdy nedělí mezi další domácnosti. To jak u DSL, tak i optického připojení k internetu ale není pravdou například v panelových domech, kde mohou výkyvy vlastností připojení vznikat vytížením sítě.

Otázka dostupnosti připojení

Jenže zapomenout také nesmíme na dostupnost připojení k internetu právě pomocí optiky. Ta totiž může být nepříjemnou otázkou hlavně proto, že se nevyplatí do méně obydlených oblastí. Proto je možné, že mimo města vůbec šanci přemýšlet o optickém připojení ani nedostanete.